News

Największa w Europie instalacja systemów VRF bez lutowania!

Największy w Polsce układ VRF Panasonic


Największy w Europie system VRF z zastosowaniem technologii wykonania instalacji bez lutowania

Układ 16 agregatów VRF o wydajności chłodniczej 28 kW każdy oraz agregat skraplający 56 kW dla potrzeb centrali wentylacyjnej co daje łączną wydajność chłodniczą 504 kW oraz grzewczą 567 kW

Każdy system chłodniczy składa się z 2 agregatów 28 kW co daje łączną wydajność chłodniczą 56 kW w każdym systemie chłodniczym.

Do całego systemu jest podpiętych ok 250 jednostek wewnętrznych ściennych.

Każde pomieszczenie jest wyposażone w zaawansowany dualny czujnik obecności oraz wydzielanego ciepła przez użytkowników pomieszczeń.

Każde pomieszczenie jest wyposażone w zaawansowany sterownik indywidualny z obsługą zaawansowanych funkcji oszczędzania energii ora z możliwością obsługi czujników obecności i wydzielanego ciepła.

Zastosowano bardzo cichy system klimatyzacji (agregatów zewnętrznych) z uwagi na sąsiadujące budynki mieszkalne, który dodatkowo można zaprogramować w specjalny tryb wyciszony.

System jest ponadto wyposażony w zaawansowany sterownik inteligentny – układ BMS który zdalnie może zarządzać całym system klimatyzacji oraz realizować zaawansowane funkcje oszczędzania energii w dowolny sposób

Zakres prac: dostawa, montaż i uruchomienie.  Realizacja: rok 2018-2021.

Go back